Anjoman riazi kermanshah

Technical Support
www.kermanshahmath.ir
 
 
درباره انجمن
 


 

مطالب مفید و دیدنی
کتاب های ریاضی دبیرستان
کتاب های ریاضی راهنمایی
کتاب های ریاضی ابتدایی
سئوالات نهایی سال سوم دبیرستان
کتاب راهنمای معلمان ریاضی
المپیاد ریاضی
کتاب های کمک آموزشی
 

 

درباره استان کرمانشاه
دیدنی های استان کرمانشاه
اطلاعات بیشتر از کرمانشاه
عکس های زیبا از کرمانشاه
 

 

به سایت انجمن علمی آموزشی معلمان ریاضی استان کرمانشاه خوش آمدید
 

تاریخچه انجمن علمی- آموزشی ریاضی معلمان کرمانشاه

 

 

برای نخستین بار در سال 1376 هسته ی اولیه انجمن معلمان ریاضی کرمانشاه توسط دبیر ریاضی آقای حسنی نسب پایه گذاری شد. در آن زمان وجود انجمن ریاضی معلمان برای برگزاری دومین کنفرانس آموزش ریاضی در کرمانشاه شرط لازم از طرف وزارت خانه بود بنابراین یکی از کارهایی که ایشان در کنار تلاش برای برگزاری کنفرانس انجام دادند تشکیل همین انجمن ریاضی بود. از دیگر کسانی که در تشکیل انجمن با ایشان همکاری داشتند آقای محمدرضا پناهی و همچنین زنده یاد مرحومه خانم یوسفی بودند. پس از آن تاریخ به علت نداشتن جا و مکان مناسب تقریباً انجمن به حالت تعطیل در آمد. تا اینکه در سال 1380 به همت گروه ریاضی استان آقایان هوشنگ محجوب ، اصغر امدادی، اکبر بیگ محمدی، شهرام مرادی، و خانم فتاحی و ... و همچنین سرپرست  گروه های آموزشی آقای خردمنش طی یک گردهمایی و دعوت از دبیران ریاضی هیأت مؤسس جدیدی انتخاب شد پس از یک سال تلاش دفتر ارتقاء نیروی انسانی وزارت خانه طی موافقتنامه ای که تاریخ صدور 26/8/1381 را دارد با تشکیل انجمن ریاضی معلمان موافقت نمود. این نامه سه ماه بعد از تاریخ فوق به دست دبیر انجمن وقت آقای امدادی رسید. پس از آن تلاش برای به ثبت رساندن آن آغاز و در تاریخ 9/3/1383 تحت شماره 108 انجمن ریاضی معلمان به عنوان یک مؤسسه علمی در اداره  ثبت کرمانشاه به ثبت رسید. اولین دوره  انتخابات شورای اجرایی در تاریخ 17/7/1383 برگزار و سپس انجمن شروع به عضوگیری نمود. لازم به ذکر است پس از تلاش فراوان، فعلاً انجمن یک اتاق تحت عنوان دفتر انجمن در پژوهشکده ی معلم در اختیار دارد. پس از آن هر سال از جمله 16/10/1384 و همچنین 10/9/1385 ضمن گردهمایی عمومی یک نمایشگاه از دست سازهای ریاضی در کنار مجمع عمومی توسط خانم ها فرزانه سهرابی و شیرین شفیعی برگزار شد. این انجمن عضو اتحادیه انجمن های ریاضی معلمان ایران است و در تمام جلسات اتحادیه شرکت فعال داشته است. آخرین رای گیری که انجام گرفت در آبان سال 1390 بود که در یک همایش استانی برگزار شد و شورای اجرایی و بازرس آن انتخاب شدند.برای اطلاع به قسمت اعضای انجمن رجوع فرمایید.

 


 
اساسنامه انجمن معلمان ریاضی کرمانشاه
 
 

خلاصه ای ازاساسنامه انجمن علمی و آموزشی معلمان ریاضی استان کرمانشاه :

انجمن به منظور تقویت توان علمی نیروهای متخصص در آموزش وپرورش ، افزایش کمی این نیروها وبهبود امور آموزشی وپژوهشی تشکیل شده وغیر انتفاعی و غیر سیاسی ودارای شخصیت حقوقی است که در زمینه های علمی و پژوهشی فعالیت می کند.

مرکز انجمن در شهر کرمانشاه بوده ودر صورت نیاز شعباتی در شهرستانهای استان دایر می کند وملزم به رعایت قوانین جاری جمهوری اسلامی بوده و به مدت نامحدود تشکیل شده است .

فعالیتها و وظایف :

•         پژوهش های علمی وفرهنگی در سطوح مختلف بین معلمان ومتخصصان .

•         همکاری با نهادهای علمی ، پژوهشی واجرایی در زمینه دستاوردهای علمی وآموزشی وبررسی مسایل ومشکلات اجرایی و طرح های آموزش و پرورش .

•         ترغیب و تشویق دبیران و دانش آموزان به شرکت در امور پژوهشی و آموزشی .

•         تلاش در جهت ارتقای سطح علمی معلمان ریاضی با مشارکت گروه های آموزشی وگروه ارتقا سازمان در جهت نیاز سنجی وطراحی ، اجراوارزشیابی دوره های آموزشی .

•         معرفی استانداردهای آموزشی در مقاطع مختلف ودست یابی به شیوه های جدید آموزشی .

•         انتقال تجارب علمی وفن تدریس به معلمان وایجاد زمینه همکاری ومشارکت علمی بین آنان.

•         انتشار کتب و جزوات ونشریات علمی و برگزاری گردهمایی ها ومسابقات علمی تجلیل از پیشکسوتان و معلمان خلاق وفعال در زمینه های علمی و آموزشی .

این انجمن دارای چهار عضویت است:

o        پیوسته، با مدرک حداقل کارشناسی رشته های مرتبط با ریاضی

o        وابسته ، علاقمندان فاقد شرط قبل

o        افتخاری ، شخصیت های علمی تاثیر گذار در ریاضی وموثر در پیشبرد اهداف انجمن

o        حقوقی ، سازمان های علمی وپژوهشی .

 هرکدام از این اعضا غیر از اعضای افتخاری  سالانه مبلغی را به عنوان حق عضویت پرداخت می کنند و البته حقی را نسبت به دارایی های انجمن برای اعضا ایجاد نمی کند .

هر نوع عضویت با استعفای کتبی یا عدم پرداخت حق عضویت و یا رای  3/ 2  اعضای شورای اجرایی مبنی بر تعلیق با دلایل منطقی ، خاتمه می یابد .این انجمن سه رکن مهم : مجمع عمومی ، شورای اجرایی و بازرس را دارا می باشد.

مجمع عمومی عادی با حضور اعضای پیوسته وسالی یک بار می باشد که برای تصمیمات مهم و با حضور نصف به علاوه یک اعضا تشکیل می شود و در صورت عدم حد نصاب بعد از بیست روز با حضور هر تعداد حاظر تشکیل می شود . البته مجمع عمومی فوق العاده نیز می تواند متناسب با نیاز تشکیل گردد که باید با تقاضای کتبی یک سوم اعضا باشد .

دعوت برای مجامع عمومی کتبی بوده و باید حداقل پانزده روز قبل از تشکیل به اطلاع اعضا پیوسته برسد.

مجمع عمومی عادی یا فوق العاده وظایف زیر را به عهده دارد :

انتخاب اعضای شورای اجرایی و بازرسی – تصویب خط مشی انجمن – بررسی و تصویب پیشنهادهای شورا و بازرس – تعیین میزان حق عضویت و تصویب ترازنامه و بودجه انجمن- تصویب تغییرات لازم در اساسنامه – تصویب انحلال – بررسی ترازنامه سال قبل و بودجه سال آتی که مجمع فوق العاده برای تصمیم گیری در سه بند آخر تشکیل خواهد شد .

برای تشکیل مجمع و انجام وظایف مذکور باید یک هیئت رییسه مرکب از : رییس ، منشی و دو ناظر تشکیل شود که این چهار نفر حق نامزد شدن در انتخابات اعضای شورای اجرایی و بازرسی را ندارند.

شورای اجرایی باید 5 عضو اصلی و دو عضو علی البدل و یک بازرس داشته باشد که دو سال یکبار با رای مخفی از بین اعضای پیوسته با حداقل 5سال سابقه تدریس انتخاب می شود. هیچ کدام از اعضا نمی توانند بیشتر از 3 بار متوالی به عضویت شورای اجرایی در آیند . عضویت در شورا افتخاری است . بعد از انتخاب در یک جلسه وظیفه هرکدام با رای گیری مشخص می شود. کلیه اسناد و اوراق بهادار با امضای دبیر و یک نفر از اعضای به همراه مهر انجمن معتبر است. نامه های رسمی نیز با امضای دبیر یا نایب دبیر انجمن معتبر است . جلسات شورای اجرایی ماهی یکبار تشکیل می شود و با حضور اکثریت رسمیت داشته و مصوبات آن ثبت و امضا می گردد . در صورت برکناری یا استعفا هر عضو شورا از اعضای علی البدل در شورا استفاده می گردد .

شورای اجرایی باید حداکثر 4 ماه قبل از پایان تصدی خود ثبت به تشکیل مجمع عمومی و انتخاب شورای اجرایی جدید اقدام و نتایج را با صورت جلسه به کمیسیون انجمن های علمی ارسال نماید .

وظایف و اختیارات شورای اجرایی :

اداره امور جاری طبق اساسنامه و مصوبات مجمع – تشکیل گردهمایی علمی و تشریح وظایف و نضارت بر فعالیت آنها

 انجام اقدامات و معاملات ضروری ، نقل و انتقال اموال غیر منقول و تبدیل به احسن یا ترهین و فک رهن و استقراض به استثنای واگذاری قطعی اموال که مستلزم تصویب مجمع عمومی است.

اداره امور مطابق اساسنامه و رعایت حدود موضوع فعالیت انجمن-تهیه گزارشی سالانه و تنظیم تراز مالی درآمدها و هزینه ها برای تصویب در مجمع و ارائه به مرجع نظارت-اقامه دعوی و پاسخگویی به دعاوی اشخاص حقیقی حقوقی در مراجع دادرسی با حق تعیین وکیل و توکیل به غیر-معرفی نمایندگان انجمن برای شرکت در مجامع علمی داخلی و خارجی.

اجرای طرح ها و برنامه های علمی و آموزشی در چارچوب وظایف انجمن که نباید مغایر با مصوبات شورای عالی، بخشنامه ها، دستورالعمل ها و سیاستگذاری های آموزش و پرورش باشد و اجرای آنها با موافقت سازمان باشد.

جلب هدایا و کمک های مالی – اهدای بورس های تحقیقاتی و آموزشی – تصمیم گیری در مورد عضویت انجمن در مجامع علمی داخلی و خارجی با رعایت قوانین و مقررات جاری کشور.

ارسال گزارش های لازم به کمیسیون انجمن های علمی و آموزشی سازمان و وزارت.

بازرس یا بازرسان :

مجمع عادی یک نفر را به عنوان بازرس اصلی و یک نفر را به عنوان علی البدل برای مدت دو سال انتخاب می کند و انتخاب مجدد بازرسان بلامانع است.

شرح وظایف بازرسان : 

  • بررسی اسناد و دفاتر مالی انجمن و تهیه گزارش برای مجمع عمومی
  • بررسی گزارش سالانه شورای اجرایی و نهیه گزارش از عملکرد انجمن
  • گزارش هر گونه تخلف شورای اجرایی از مفاد اساسنامه به مجمع عمومی
  • شرکت در جلسات شورای اجرایی بدون حق رأی

گروه های انجمن :

کمیته آموزش و پژوهش - کمیته بررسی کتب درسی - کمیته انتشارات -کمیته آمار و اطلاعات - کمیته پذیرش و روابط عمومی - کمیته گردهمایی های علمی - هیأت تحریریه. که شرح وظایف هر کدام از سوی شورای اجرایی تعیین شده و به فعالیت پرداخته و نیز تهیه و تصویب آیین نامه تشکیل گروه ها با انجمن است.

بودجه و مواد متفرقه :

منابع مالی می تواند از حق عضویت اعضا - در آمدهای ناشی از ارائه خدمات آموزشی و چژوهشی و مشاوره ای - دریافت هدایا و کمک های مردمی و دولتی اعم از شخصیت های حقیقی و حقوقی که تمام عواید و درآمدها ی انجمن صرف اهداف مطرح شده در اساسنامه خواهد شد. درآمدها و هزینه های انجمن در دفاتر مالی و قانونی ثبت و شرح آن هر سال پس از تصویب در مجمع به کمیسیون انجمن ها ارسال می شود.

هیچکدام از مؤسسان یا صاحبان سرمایه حق برداشت یا تخصیص سود سهام یا سرمایه را نداشته و بستگان نزدیک نبایدبا مؤسسه به انجام معامله بپردازند. بعد از انحلال، دارایی انجمن بنا به تشخیص کمیسیون انجمن ها به سازمان واگذار می شود.

•      تمام مدارک و پرونده های مالی و غیر مالی مرتبط با فعالیت های انجمن در محل دفتر انجمن نگهداری شده و در هنگام مراجعه مرجع نظارت یا سایر مراجع صلاحیت دار در اختیار اکران قرار می گیرد. هر گونه تغییر در مفاد اساسنامه پس از تصویب مجمع عمومی و کمیسیون استان و تأیید نهایی شورای انجمن های وزارت معتبر است. انجمن تابعیت جمهوری اسلامی ایران را دارد و اعضای آن با نام انجمن حق فعالیت سیاسی و یا وابستگی به گروه ها و احزاب سیاسی را ندارند.

•      در صورت تصویب انحلال انجمن توسط مجمع عمومی، همان مجمع هیأتی را برای پرداخت دیون و وصول مطالبات انجمن انتخاب می کندکه موظف است پس از وصول مطالبات و پرداخت بدهی ها کلیه دارائی های منقول و غیر منقول انجمن را در اختیار سازمان قرار دهد.

اساسنامه 6فصل،25ماده،و8تبصره در جلسه مجمع عمومی با حضور هیأت مؤسس به تصویب رسید.

 
 
 

 

 

 


2013 All right reaserved for anjoman riazi kermanshah